Adobe Flash Player

Adobe flash player indir, İnternet üzerinden gerçekleştirdiğimiz bir çok aktivite özellikle video,oyun açma gibi ihtiyaçlarda bizden flash player uygulaması istemektedir.

Ayrıcı bu işi geliştirici karşısında yapanlar için de bir çok ortam sunan flash player sizlerin ve geliştiricilerin ihtiyaçlarını direk karşılar. İnternet üzerinden flash oyunları oynamak için bu uygulamaya ihtiyaç vardır. Tabi ki son dönemlerde tarayıcı artık işlem üzerinden indirme sağlamakta olduğu için oynatılan oyun veya videoda otomatik olarak kurulum sağlıyor. Kurulumun gerçekleşmediği yerde manuel işlemleri bizim sitemiz üzerinden tamamlayabilirsiniz.

İnternetten video açma programı, yada oyun açma programı olarak kullanılabilmektedir.

Flash player güncellemesi aktif olarak takip edilmeli güvenlik açıklarında ki problemler giderilmelidir. Sürekli olarak Adobe flash playerin güncel olup olmadığını takip etmeniz sizlerin avantajına olacaktır. 

Geçmişte Flash sadece 2 boyutlu içerikler için kullanılabiliyordu ancak artık 3D olarak hazırlanmış içeriklere rastlamak da mümkün ve grafik kartınızdan en yüksek düzeyde faydalanarak en hızlı kare oranlarıyla bu içerikleri Adobe Flash Player kullanarak oynatabilirsiniz.

Uygulamayı kurmak için sadece indirmeniz ve aktif etmeniz yeterlidir. Uygulama ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Uygulamanın güncel olmasını takip amacıyla resmi sitesine yönlendirme aktiftir. Buda sizin sürekli olarak güncel versiyona ulaşmanızı sağlar.

İnternet explorer 9 için flash player aktif etme videosu

Internet Explorer’ın sağ üst köşesindeki Araçlar simgesine tıklayın. (Simge dişli gibi görünür.)

Açılan menüde Eklentileri Yönet’e tıklayın.

Açılan iletişim kutusunda, Araçlar ve Uzantılar’ı seçin.

Eklentiler listesinde, “Shockwave Flash Object”i (Flash Player’ın diğer adı) arayın.

Durum sütununda, Shockwave Flash Object’in devre dışı bırakılıp bırakılmadığını kontrol edin. Devre dışıysa, vurgulamak için Shockwave Flash Object satırına tıklayın.

Eklentileri Yönet iletişim kutusunun sağ alt köşesinde Etkinleştir’e tıklayın.

  • Eklentileri Yönet iletişim kutusunu kapatın.

Google Chrome için Flash player aktif etme

Flash ses ve videosunu kullanma veya düzeltme

Adobe Flash eklentisi ile bilgisayarınızda, Chrome üzerinden Flash ses ve video içeriklerini dinleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz. 

Not: Adobe, 2020 yılının sonunda Flash desteğini durduracaktır. Flash’ın 2020’ye kadar Chrome’da çalışma durumu hakkında daha fazla bilgi edinmek için Chrome blogunu ziyaret edin.

Sitelerin Flash videolar, animasyonlar ve oyunlar oynatmasına izin verme

Yalnızca güvendiğiniz web sitelerinde Flash’ın çalıştırılmasına izin verin. Bazı web siteleri bilgisayarınıza zarar vermek için Adobe Flash Player’ı kullanabilir.

Chrome’dan çıkarsanız Flash ayarlarınız kaydedilmez. Chrome’u tekrar açtığınızda, daha önce eklediğiniz siteler için Flash’a yeniden izin vermeniz gerekir.

  1. Flash içeriğine sahip güvendiğiniz bir sayfayı ziyaret ederken Adobe Flash Player’ı etkinleştirmek için tıklayınseçeneğini tıklayın.
  2. İzin ver‘i tıklayın.

Sitenin çalışması için Flash gerekiyor

Bir web sitesi çalışmıyorsa Flash’a izin vermek için ayarlarınızı değiştirmeniz gerekebilir.

  1. Web adresinin solunda gördüğünüz Kilit Kilitle veya Bilgi Site bilgilerini görüntüleyin simgesini tıklayın.
  2. Altta Site Ayarları‘nı tıklayın.
  3. Yeni sekmede “Flash” öğesinin sağındaki Aşağı ok Aşağı ok ve sonra İzin ver‘i tıklayın.
  4. Siteye geri dönün ve sayfayı yeniden yükleyin.

Adobe Flash Player YAPILAN YORUMLAR