Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Google Play Store’a Uygulama Nasıl Yüklenir?

Google Play Store’a Uygulama Nasıl Yüklenir?

Google Play Store’a Uygulama Nasıl Yüklenir

Google Play Store’a uygulama yükleme ilk önce Google Play Store ile android uygulamalarını yada oyunlarını yükleyebilirsiniz. Peki Android uygulamaları google playa nasıl yüklenir ? Yaptığınız yada yaptırdığınız uygulamayı ilk önce cihazlarınıza Google Play Developer Console kurulması gerekmektedir. Aşağıdaki siteye girerek yeni geliştirici hesabı oluşturmalısınız.

Google Play Developer Console Geliştirici Hesabı

Hesap oluşturmak ücretlidir 25$ gibi bir ücretle kayıt olabilirsiniz. Detaylar alıntı yapılarak eklenmiştir.

https://play.google.com/console/u/0/signup

Adresine girer;

Google Play Store’a uygulama yükleme için android uygulamasını yazıp b

Yeni geliştirici hesabı oluşturSeçilen Google hesabı bu yeni geliştirici hesabının sahibi olacak. Mevcut bir geliştiriciye katılmaya çalışıyorsanız lütfen yöneticinizden davetiye isteyin.

Bir kuruluşu temsil ediyorsanız geliştirici hesabı oluşturmak için kişisel hesap kullanmamanızı öneririz. Mevcut e-posta adreslerinden herhangi birini kullanarak Google hesabı oluşturabilirsiniz. Daha fazla bilgi

https://play.google.com/console/u/0/signup

Geliştirici hesabıyla yazdığımız uygulamayı yayınlamak için Google Play Store’nin uygulama yayınlama sekmesine girmemiz gerekiyor. Önümüze gelen kontrol panelinde otomatik olarak yayınlanmayı bekleyen uygulamalar algılanır. Yeni başlayan kullanıcılar için ilk defa yayınladıkları uygulama için ekranın boş olarak görünmesi normal bir durumdur.

Google Play APK Nasıl Yüklenir?

Google Play Store için daha önceden tasarlanmış hazır hale getirilmiş bir APK dosyasını yükleyebilirsiniz. APK yüklenirken karşımıza üç farklı konsol üzerinden yüklenmektedir.
Apk için sekmeler ; Üretim, Beta testi ve Alfa Testidir Bu karşımıza geçen konsollar yapılan uygulamanın sağlık durumunu ölçer gerçekten problemli bir uygulama ise yüklenmez.

Google Play Developer Console

Beta testinde uygulama sınırlı bir kullanıcı kitlesi ile paylaşılabilir Hatta bu kullanıcı kitlesi tanınan kullanıcılar da dahil edilen bir kitle oluşturulabilir. Uygulama gerekli tereddütler giderilip paylaşmaya hazır olduğuna kanaat getirilince üretim kısmından APK dosyası yüklenerek paylaşma işlemi tamamlanır.

Google Play Store’a Uygulama Nasıl Yüklenir? YAPILAN YORUMLAR