Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Google SketchUp

Google SketchUp indir, Kendinizi 3d modelleme olarak geliştirmek isterseniz sizlere ücretsiz olarak 3d modellemeyi öğretecek en önemli araçdır. SketchUP çizimleri ile yapabileceğiniz bir çok modelleme vardır. 

 

Google SketchUp indir Modelleme ve Detay

SketchUP çizimleri ile sizin hayallerinizi canlandırabilirsiniz. Mesela aklınıza araba çizimi geldi araba çizimi yapabilirsiniz. yada ev çizmek geldi 3d modelleme uygulayarak yapabilirsiniz. Bu program tam sizlerin hayalleriniz için tasarlanmıştır.

Programın yapımcısı Google olunca daha detaylı bir yapım oluyor. Kendi servislerini kularak uyumlu çalışmalar yapabilirsiniz. Google Earth, Google 3d Warehouse gibi kendi yazılımlarıyla uyumlu çalışır. Bu programlarla giydirme işlemleri sağlayabilir kolayca yaptığınız 3d modellemeyi fotoğraflama yapabilirsiniz.

Kendinize iş yada hobi olarak 3d modelleme öğrenmek yada bildiğiniz uygulamaları dökmek isterseniz tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz programdır. Google Sketchup modellere gelişmiş özellikleriyle renklendirme yada doku gücünü artırarak farklılaştırma yapabilirsiniz.

Bu araçla yapabileceğiniz şeyler tamamen hayal gücünüze kalmış. İster araba, ister gemi, ister ev. Oluşturduğunuz modellerinizi Google Earth içerisine yerleştirebilir ve yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz. Işığın yönünü, gücünü vb. daha birçok şeyi kendiniz ayarlayarak 3 boyutlu nesnenizin gerçekte nasıl görüneceğini konusunda fikir edinebilirsiniz.

Örnek bir çizim dersi; Türkçe anlatılmıştır.

 

 

 

Google SketchUp YAPILAN YORUMLAR

Önceki yazıyı okuyun:
Oyun Açma Programı

Bilgisayarlarınızda oyun açma programı için kullanılan bir çok program mevcuttur. Bunların listelemesi yapılmıştır flash player,Bluestack Android cihazların bilgisayarda açma programı...

Kapat