Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
instagram indir

Instagram

Instagram günümüzün en yaygın arkadaşlarınızla kendi çektiğiniz fotoğrafları ve videoları anlık olarak
paylaşabileceğiniz sosyal medya platformudur.

Instagram, sosyal medya üzerinden bir çok kişiyle iletişim sağlayın. Ücretsiz olarak oluşturduğunuz profil üzerinden kendinize ait video veya resimleri en iyi şekilde paylaşabilirsiniz.

Instagram Stories özelliği ile kendi fotoğraflarınıza çeşitli notlar oluşturabilir hatta birbirinden farklı çıkartmalarla süsleyebilirsiniz. Unutmayın kendi hikayenizi oluşturup bunları resimlere aktarabilirsiniz.

Uygulama üzerinde beğeni ve yorum özelliklerini kullanarak kişilerin ve kendi paylaşımlarınıza yorumlama beğeni etkileşimi oluşturabilirsiniz.

Instagram ile takipçi kazanın çok kişiye hitap edin.

Instagram diğer sosyal paylaşım siteleri gibi takipçiler kazanmanıza olanak sağlar günümüzde instagram kullanarak çeşitli ürünleri paylaşan firma veya kişilerin oluşturduğu sayfalar olup bunların paylaşımlarını takip edip yorum ve beğeni sağlayabilirsiniz.

HashTag nedir ? Instagtam Anahtar kelime nasıl oluyor

Instagram da paylaştığınız video ve resimleri hashtag özelliği kullanarak bir çok kişiye ulaşabilirsiniz. Paylaşacağınız resimlerin ve videoları hangi konu üzerinden paylaştığınızı # işareti kullanarak belirtmeniz aramalarda etiketlerin çıkmasına olanak sağlar ve bir çok beğeni takipçi kazanabilirsiniz. Burada kullanacağımız işe bağlı hashtag(anahtar kelime) seçerek milyonlara ulaşabilirsiniz.


Instagram kullanıcılarının bilgilerini korumaları için güvenlik özelliği yüksektir. Bu güvenlik seçenekleri kişilerin tercihlerine bırakılmıştır. İstediğiniz gibi profilin ayarlarını değiştirebilirsiniz.
Instagram güvenlik ayarında Instagram profili gizli yap etkinleştire bilirsiniz. yada sadece kişilerim görebilsin seçeneğini seçerek sadece sizin arkadaş listesinde bulunan kişiler sizin yaptığınız video ve fotoğraf paylaşımlarını görebilirsiniz.

Instagram üzerinden hikaye paylaşma özelliği

Resim site üzerinden alıntı yapılmıştır. ( resmi alan )
Instagram hikayemde nasıl fotoğraf veya video paylaşırım?


Instagram uygulamasını kullanarak hikayenizde bir fotoğraf veya video paylaşmak için:
Ekranınızın sol üst köşesindeki 
 simgesine dokunun veya Akışın herhangi bir yerinde parmağınızı sağa kaydırın.
Fotoğraf çekmek için ekranın altındaki 
 simgesine dokunun, video çekmek için ise ekrana dokunup basılı tutun. Telefonunuzun kütüphanesinden veya galerinizden bir fotoğraf ya da video seçmek için ekranda herhangi bir yerde parmağınızı yukarı kaydırın.
Fotoğrafınıza veya videonuza çizim, metin veya çıkartma eklemek için 

 veya 
 simgesine dokunun. Kaldırmak istediğiniz bir metni veya çıkartmayı sürükleyerek ekranın altındaki simgesinin üstüne bırakın.
Paylaşmaya hazır olduğunuzda sol alttaki Hikayen‘e dokunun.

Instagram kullanıcıların kişisel bilgilerini korumalarına da imkan tanıyan güvenlik ayarlarıyla geliyor. Bu ayarları kullanarak profilinizi gizli profil yapabilir, sadece arkadaş listenizde ekli olan arkadaşların fotoğraflarınızı görmesini, tanımadığınız kişilerin bu fotoğraflara erişememesini sağlayabilirsiniz.

Instagram özellikleri bununla bitmiyor Instagram fotoğraf filtreleme ve Instagram fotoğraf düzenleme seçeneğini aktif ettiğinizde galeri üzerinde bulunan fotoğrafları daha güzel görünüme sokabilirsiniz. Bu filtre özelliği sizlere neler sunmaktadır ;

Instagram Fotoğraf filtreleme özelliği hakkında

1-Normal :
Yapılan incelemeler, fazlası kullanıcının bilhassa selfie fotoğraflarda filtre olarak “normal” olanı başka bir deyişle fotoğrafın üstünde renk veyahut ebat farklılığı yapmadan doğrudan hesaplarında paylaşabildikleri filtreyi seçenek ettiğini meydana çıkarmış. 
Normal filtreyi kullananların genellikle resimlerini değişik resim uygulamalarından tertip ettiği biliniyor.
2-Clerandon :
Filtreler içinde en fazla sarf edilen filtre ise, fotoğraflara eklediği mavi alt ton rengi ile Clerandon.  Clerandon’un en fazla kullanılmasının nedenlerinden bir tanesi de Instagram’daki filtre listelenmesinde 2.sırada yer almakta oluşu. 
Filtrenin sıralamadan kaynaklı kullanıcıların derhal fotoğrafını filtreleyip paylaşma isteğinin fazla alışı saptanmış.
3-Amaro :
Amaro’u ise kullanıcılar çoğunlukla karanlık çıkan resimlerini aydınlatmak için kullanıyorlar. 
Filtre fotoğrafa eklediği ışıkla aydınlık-karanlık mevki ayrımını yaptığından ve renkleri öne çıkardığından kaynaklı bilhassa renkli gözlükişiler doğrulusunda daha çok seçenek ediliyor.
4-X-Pro II :
X-Pro II, fotoğraflara eklediği mavi alt ton ve ışık ile tam tek dış mekan filtresi. 
Yeşillik, tabiat ya da sema resimleri, bu filtreyle henüz etkileyici duruma geliyor. 
X-Pro II, bilhassa mimari yapı ve selfie fotoğraflarında da fotoğraflara eklediği keskinlik ve soğukluk efektiyle resimleri henüz çarpıcı tek hâle getiriyor.
5-Valencia :
Valencia, pembe alt tonu ile bilhassa tabiat fotoğraflarında kullanılıyor. 
Sıcak tonlar ile resimleri yumuşatıyor, güneş ışığını ve aydınlık yerleri ön tasarıya çıkarıyor. 
Renkleri en dolgun şeklinde gösteren Valencia’nın ilk 5’te olması muazzam değil.

Instagram YAPILAN YORUMLAR