Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

LibreOffice

LibreOffice indir, office uygulamalarını ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir ofis programıdır.

LibreOffice, daha fazlasını daha kolay ve hızlı yapmanızı sağlayan güçlü bir ofis takımıdır: Temiz arayüzü ve güçlü araçları, yaratıcılığınızı en üst seviyeye çıkaracak ve üretkenliğinizi arttıracaktır. LibreOffice, pazardaki en güçlü Özgür ve Açık Kaynaklı Ofis yazılımını oluşturmayı sağlayan birçok uygulama içermektedir: Writer kelime işlemci, Calc hesap tablosu uygulaması, Impress sunu, Draw çizim ve akış şeması uygulaması, Base veritabanı ve veritabanı ön ucu ve Math matematik yazılımı. LibreOffice, Microsoft® Word, Excel, PowerPoint ve Publisher gibi birçok belge biçimi ile uyumludur. Ancak LibreOffice, bunların ötesine giderek daha çağdaş bir açık standart olan Açık Belge Biçimi – ABB (OpenDocument Format – ODF) kullanmanızı sağlıyor.

LibreOffice’in tüm belgelendirme ve yardım dosyalarıyla birlikte Türkçe yerelleştirmesi TÜBİTAK ULAKBİM tarafından yapılmış ve sunulmuştur. Ayrıca Pardus ekibi bünyesinde Türkiye ve Türkçe için birçok yeni özelliğin geliştirilmesi yapılmış ve ekibimiz bünyesinde sürekli yeni geliştirmelere devam edilmektedir.

Birlikte gelen öntanımlı birçok özelliğin yanı sıra LibreOffice güçlü eklentileri ile kolaylıkla yeni özellikler kazanabilmektedir. İlgili platformlarımızdan daha fazla eklenti ve belge şablonu edinebilirsiniz.

LibreOffice, özgür ve açık kaynaklı bir yazılımdır. Geliştirilmesi yeni yetenek ve fikirlere açıktır ve yazılımımız özverili kullanıcı topluluğumuz tarafından her gün test edilmekte ve kullanılmaktadır. Siz de aramıza katılabilir ve sonraki gelişiminde etkili olabilirsiniz.

LibreOffice paketinde yer alan uygulamalar ve kullanım alanları şöyledir:

  • Writer, modern, tam özellikli bir kelime işlemci ile masaüstü yayın aracında ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklere sahiptir. Hızlı notlar alabilmek için basit; içerik, diyagram, dizin ve daha fazlasını içeren kitaplar oluşturacak kadar da güçlüdür.

  • Calc, her zaman ihtiyacınız olacak bir hesap tablosudur. Yeni kullanıcılar Calc uygulamasını öğrenilmesi kolay ve sezgisel bulurlar. Profesyonel veri madencileri ve sayı parçalayıcılar gelişmiş işlevlerin geniş yelpazesini takdir edeceklerdir. Sihirbazlar size gelişmiş hesap tablosu işlevlerinin geniş bir yelpazesinin kullanımı ve seçimi için rehberlik yapabilir. Ayrıca LibreOffice şablon deposundan hazır yapılmış hesap tablosu çözümleri için şablonlar indirebilirsiniz.

  • Impress, etkili çokluortam sunumları oluşturma için gerçekten seçkin bir araçtır. Sunum düzenleme ve oluşturma, farklı düzenleme ve görünüm kipleri sayesinde esnektir.

  • Draw, hızlı bir çizimden karmaşık bir plana her şeyi üretmenize ve grafik ve diyagramlarla iletişime devam etmenize imkan verir. 300 cm x 300 cm geniş sayfa boyutu ile Draw; teknik çizimler, genel posterler ve daha fazlası için mükemmel bir pakettir. Nesneleri iki veya üç boyutta döndürme yeteneği ile işleyebilirsiniz.

  • Base, kullanıcıların geniş ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış, tüm kullanımlar için tam özellikli bir masaüstü veritabanı ön ucudur. Base Veritabanı uzman kullanıcılara ve işletme ihtiyaçlarına hitap eder ve geniş çapta çok kullanıcılı veritabanı motorlarının birçoğu için yerel destek sürücüleri sunar. İlave olarak diğer veritabanı motorlarına da sanal olarak bağlanmanıza imkan verir.

  • Math, bir formül düzenleyicisidir; metin belgelerinize, hesap tablolarınıza, sunumlarınıza ve çizimlerinize mükemmel biçimlendirilmiş matematiksel ve bilimsel formüller eklemeniz için size yardımcı olabilecek bir araçtır. Formülleriniz kesirli sayılar, üslü ve tabanlı sayılar, integraller, matematiksel işlevler, eşitsizlikler, denklemler ve matrisler gibi birçok ögeden oluşabilir.

LibreOffice YAPILAN YORUMLAR

Önceki yazıyı okuyun:
dealers life
Dealers life

Dealers life indir, Ücretsiz Bir dükkan sahibiniz size sürekli müşteriler tarafından ürünler gelmektedir. Bu ürünleri inceleyerek cüzi rakama satın alarak...

Kapat