Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
okey indir pc

Okey indir PC

Okey indir PC Okey oynamayı çok seviyor fakat online oynama imkanınız mı yok ? o zaman internetsiz okey oyunu sizler için indirilmeye hazır.

Hem internet olmadan hem de ücretsiz olarak okey oynamaya başlayabilirsiniz. Dosya virüs testinden geçirilip yüklenmiştir. PC’lerde oynanan hatta mobil cihazlarda milyonlar tarafından severek oynanan oyun şimdi internetsiz olarak hazır.

Okey İndir PC

Okey oyunu, internet bağlantısına gerek kalmadan bilgisayarınız üzerinden direk olarak oynamaya hazır halde başlayabileceksiniz rakibiniz tabi ki hazır bilgisayar robotlar olacaktır.

İnternetsiz Okey Oyunu Nasıl Oynanır

Okey, ıstaka olarak bilinen tahtalarla, üstünde sayılar tespit edilen 105 taşla ve dört kişiyle oynanan tek masa oyunudur. Kafi sayıda futbolcu bulunamadığı hallerde 2 ya da 3 kişiyle de bu oyunu oynayabilirsiniz. Oyunda sarfedilen taşlar dört renk grubundan oluşuyor.

Her okey takımında bu renkler değişiklik gösterebiliyor. Her renk grubundan ikişer adet var. Tek renk grubu 1’den 13’e kadar sıralanıyor. Taşları karıştırarak oyunu açıyorsunuz; kutudaki tüm taşları masaya döküyorsunuz. Tüm rakamların altta kalmasına ilgi edin.

Taşları harmanlayarak karıştırıyorsunuz. Ardından her futbolcu beşerli şeklinde taşları önlerine diziyorlar. Ya zar atarak veyahut sözlü olarak dağıtıcı belirleniyor. Dağıtıcı, zar atarak, okeyi belirliyor. Açtığı taş aynısı vakit da “gösterge”dir. Ters belirtilmedikçe, elinde o taş olan şahıs, sırası geldiği zaman o taşı göstererek, tek puan kazanır.

Açılan taşın sağından ardından sırayla dağıtıcı her oyuncuya evvel beşer taş dağıtır. İki kez beşerli taş dağıttıktan ardından, sağındaki oyuncuya beş taş, diğerlerine de 4 taş verir. Taşları alan oyuncular ıstakalarına taşları dizerler. Oyuncuların emeli, taşları sıralı ya da eşli olarak dizmektir. Dağıtıcının sağındaki şahıs taş çekmeden işine yaramayan tek taşı yere atar. Onun sağındaki de yere atılan taş eline yarıyorsa alır.

Taş eline yaramıyorsa yerdeki taş diziliminden tek taş çeker. İşine yaramayan tek taşı yere atar. Oyun bu yolla tek futbolcu elini açana kadar devam eder.

Oyunu açabilmeleri için 14 taşın da dizili olması gerekiyor. Misal tek dizilim verecek olursak; Kara serisinden 5-6-7-8, kırmızı 10- kara 10—mavi 10, yeşil 12-13-1, kara 6- mavi 6- yeşil 6- kırmızı 6 açık tek eldir.

Masaüstü yani PC okey oyunu özellikleri aşağıda yer almaktadır.

  • İnternetsiz okey oyunu
  • Bedava okey oyna
  • Gelişmiş yapay zeka
  • Çoklu dokunma desteği (telefon ve tabletlerde daha iyi oyun deneyimi)
  • Mükemmel oynama kolaylığı
  • Sayıda düşmeli oyun modu
  • Oyun için kazanabilen birçok öğe
Okey indir PC YAPILAN YORUMLAR

Önceki yazıyı okuyun:
Wattpad

Wattpad, kitap okumayı seviyor ve kitap okumayı dijital platformda( mobil,pc) okumak istiyorsanız sizin için en ideal ve ücretsiz e-kitap okuyucu...

Kapat