Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Oyun Geliştirme – Oyun Motorları

Oyun Geliştirme – Oyun Motorları

oyun motoru

Oyun Senaryoları

Oyun geliştirmek için hayal kuran bir çok cihaz kullanıcıları mevcuttur. Peki hayal ettiğiniz oyunu nasıl kurarsınız bunun için ilk önce hayal gücünüz geniş olması gerekiyor. ?

Oyun geliştirmekten çok harika bir hayal gücüyle düşünülmüş oyun senaryosuna ihtiyacınız olacak.
Oyun senaryosu tasarımı ; Neden sonuç ilişkisiyle birlikte gitmelidir. Mesela bir futbol oyunu geliştirmek istiyorsunuz bunun için futbolla alakalı bir alt yapınız yani araştırma yapmanız gerekiyor.
Halı saha işlediniz futbol topu ve futbolcu koydunuz ? ama kuralları belirlemediniz. 🙂 Kurallar kendi koyacağınız kurallar bile olsa kullanıcıları etkilemek için gerçek kurallara yakın bir işlem olmalıdır.
Örneğin; Hapishane oyunu geliştirmek istiyorsunuz, bir hapishanede kaç koğuş var bu koğuşların grupları neler gardiyan ne zamanları çalışır, hangi suçlular nerede yer alır gibi bir çok örnek çıkartılabilir.

Oyun Geliştirme ve Oyun Motoru araları

Oyun senaryosu oluşturuldu geldi bunun için yapılması gereken işlemler artık senaryoyu oyuna dökebiliriz. Bunun için bir çok program mevcut isterseniz bunlar hakkında bir kaç bilgi vereyim.

Construct 2

Construct 2 yaptığınız çalışmaları kodlama bilgisi olmadan sürekle bırak methodunu kullan.
 Construct 2 ile oyun yapmak çok kolay bir şey: sadece nesneleri sürükleyip bırakın, bunlara davranış ekleyin ve her şeyin olaylarla canlanmasını sağlayın! Şerit arabiriminin hızlı ve kolay bir şekilde anlaşılması sayesinde, önceden herhangi bir oyun geliştirme bilgisi olmadan ya da hiç kimsenin oyun yaratmaya girmesine izin vermeyen çok çeşitli araçlara kolayca erişebilirsiniz. 


Construct 2 basit dersler

GameMaker:Studio

GameMaker: Studio kullanıcıların kendi oyunlarını tasarlayabileceği veya üretebileceği ücretsiz bir yazılımdır.

Program hem acemi hem de ileri seviye bilgisayar kullanıcılarına uygun olarak hazırlanmıştır. Böylelikle her bilgisayar kullanıcıs bilgisi doğrultusunda kendine özgü oyunlarını tasarlayabilir.

Oyun Geliştirme – Oyun Motorları YAPILAN YORUMLAR