Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Torrent Hızlandırma

Torrent Hızlandırma

utorrent hızlandırma


Bilindiği gibi uTorrent en fazla sarfedilen Torrent programlarından birisidir. 
Ancak bu programlarda tek kaç ayar ile maksimum sürati yakalayacağını fazlası şahıs bilmez ve düşük hızlarla indirme işlemlerini gerçekleştirmeye devam eder.
Şimdi size resimli tek şeklinde anlatacağım prosedür neticeninde, webhızınıza paralel olarak çıkabileceğiniz en yüksek süratte indirme yapmanızı sağlamış olacağız.
uTorrent hızlandırma ayarları ilave olarak bişi indirmenizi gerektirmez, var olan ayarları değiştirerek yüksek indirme süratleri yakalamanızı ve bunların sabit kalmasını sağlar.

uTorrent Nasıl Hızlandırılır

Aşağıdaki bilgileri yaptığınızda Torrent indirim işlemlerinizde hızlanma olacaktır. uTorrent hızlandırma ayarlarını yaptığınızda maksimum hızla indirmeye başlayacaksınız. Bunun için sizin ihtiyacınız olacak utorrent indir programıdır.

  1. Başlıyoruz. uTorrent programını kullandığımız bilgisayardan açıyoruz.

2) utorrent hızlandırma için açılan ekrandan Seçenekler -> Terchiler Sekmesini tıklıyoruz. Aşağıda bulunan utorrent ekranı açılacaktır.

3) Ardından Tercihler seçeneğini açtığımızda sol doğrultuda tek menü belirecektir. O menüden “Bittorrent” opsiyonuna tıklıyoruz ve açıyoruz. Bittorent bölümünde ise alttaki görselde bulunduğu gibi, “Protokol şifrelemesi” bölümünü tesir olarak seçiyoruz ve derhal yanı sıra bulunan görselde de gördüğünüz gibi, “Gelen şifrelenmemiş bağlantıların açılmasına izin ver” opsiyonunun kutucuğunu işaretliyoruz, başka bir deyişle seçili duruma getiriyoruz. utorrent hızlanıyor…. 🙂

4) Ardından ise; Tercihler bölümüne yeniden geliyoruz ve oradaki sol menüden başka bir deyişle Bittorent menüsünün derhal üstündeki “Bant genişliği” menüsü tıklıyoruz ve giriyoruz. 
Şimdi buradan Torrent programının bant genişliği “sınır” larının ayarlarını belirleyeceğiz.

Maksimum bağlantı adedinin yanındaki kutucuğa kıymet olarak 2500 olarak giriyoruz.
Torrent başına maksimum eş adedi kısmındaki kutucuğa ise 500 kıymetini giriyoruz.
Torrent başına gönderme yuva sayısına ise; 10 kıymetini giriyoruz.
Bu ayarların alt bölümünde bulunan “Gönderme sürati %90 ise ek gönderme yuvası kullan” kutucuğu şayet işaretli, seçili ise, oradaki işareti kaldırıyoruz.

Yukarıdaki bilgileri uyguladığınızda utorren hızlandırma yapacaktır. İnternet üzerinden indirdiğiniz dosyaları bularak programın içeriğine eklemeniz gerekecektir. Utorrent çok popüler bir uygulama olduğu için aktif kullanıcı sayısı fazla böylece trackerler de etkili olmaktadır.

Torrent Hızlandırma YAPILAN YORUMLAR