Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Video Düzenleme Programı

Video Düzenleme Programı

Video düzenleme programı, Youtube ve sosyal medya trendlerinin çok fazla yükselişe geçmesi. kişilerin artık internet üzerinden yaptığı videoyu düzenleyerek sosyal video sitelerine atması bu programların kullanılması ve yaygınlaştırılmasını arttırmıştır.

Yazılım firmaları kişilerin istedikleri video düzenleme programı tasarımlarını hızlandırmış bir çok firma farklı özellikler ekleyerek videoların özelleştirilmesi konusunda çeşitli uygulamalar oluşturmuştur. Sizlerin en çok kullanmak istediği video düzenleme programlarını internette araştırarak servis ettik. Kendi sitemiz üzerinden linklerin paylaşımını yapmayarak direk kendi sitelerine link vererek hem yazının hemde uygulamaların güncel kalmasını sağladık.

Aralarında profesyonel programlardan orta düzeye, en basit video düzenleme programlarından mobil uygulaması olanlara kadar pek çok seçeneği bir arada bulabilirsiniz. 

Video Düzenleme Programı Listesi

Programları sıralıyoruz ;
1)
Adobe Premiere Pro CC
2) Final Cut Pro X
3) Avid Video Composer
4) Shotcut
5) HitFilm Express
Bu uygulamaların açıklamasını tek tek yaparak sizlere faydalı bilgiler sunmayı amaçlıyoruz.

Adobe Premiere Pro CC

Creative Cloud nedir?

Creative Cloud; video, tasarım, fotoğraf ve web için dünyanın en iyi uygulamalarını ve hizmetlerini sunar. Yerleşik eğitimler ve şablonlar sayesinde kullanmaya başlamak kolaydır. İster başlangıç düzeyinde bir kullanıcı ister profesyonel olun, ilham aldığınız her yerde tüm hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için ihtiyacınız olan her şey elinizin altında.

En iyi fikirlerinizi dilediğiniz yerde ekranlara taşıyın.

İster gelecek vaat eden bir YouTube içerik üreticisi, ister Hollywood film yapımcısı olun, Adobe video ve ses araçlarıyla çekimlerinizi film, TV ve web için daha ileriye taşıyabilirsiniz. İsterseniz telefonunuzda, isterseniz masaüstünde düzenleyin. Grafikler, efektler ve profesyonel kalitede ses ekleyin. Neredeyse her şeyin animasyonunu oluşturun. Tüm uygulamalarda ve aygıtlarda sorunsuz bir şekilde birlikte çalışır.

Ücretsiz deneme linki

Final Cut Pro X


Final Cut Pro X, Apple Inc. tarafından Pro Apps yazılım programları ailesinin bir parçası olarak yayınlanan profesyonel bir doğrusal olmayan video düzenleme uygulamasıdır. Manyetik Zaman Çizelgesi, klipleri çarpışma veya eşzamanlama olmadan taşıyarak ve kırparak hikaye fikirleriyle kolayca deneme yapmanızı sağlar. Ayrı video ve ses kliplerini tek bir hareketli pakette bir araya getirmek için Bileşik Klipleri kullanın, zaman çizelgesinde birden fazla çekim yapmak için Seçmeler’i oluşturun ve videoyu otomatik olarak ikinci kaynaklı sesle hizalamak için Senkronize Klipler’i kullanın. Renk kodlaması, düzenlerken zaman çizelgenizin görünümünü özelleştirebilme özelliğiyle, farklı türdeki içerikleri tanımlamayı kolaylaştırır.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız

Avid Video Composer

 çok gelişmiş bir video düzenleme programı ve üst düzey video profesyonelleri tarafından kullanılıyor. The Guardians of Galaxy 2 filminde kullanıldığını söyleyebilirim. Ücretsiz deneme sürümü bulunuyor. First adında bir de kısıtlı özelliklerde ücretsiz sürümü var. Websitesi için tıklayın.

Video Düzenleme Programı YAPILAN YORUMLAR

Önceki yazıyı okuyun:
DVD Flick

Bilgisayarınızda çeşitli formatlarda bulunan video dosyalarınızı DVD formatına çevirmek ve bu sayede bu videoları DVD oynatıcınızda ya da ev sinema...

Kapat