Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Windows 10 Güncelleme Kapatma

Windows 10 Güncelleme Kapatma

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
windows 10 - Windows 10 Güncelleme Kapatma

Windows 10 güncelleme kapatma , her aktüelleme geldiği zaman kendiliğinden aktüelleme dosyasını indirir ve aktüelleme prosedürü başlar. Bu vaziyet internetinizin yavaşlamasına neden olabilir.

Windows’un henüz evvelki sürümlerinde bu prosedürü kontrol masasından basitçe yapabiliyordunuz. Ancak Windows 10’da güncelleştirmeleri kapatma bir miktar henüz değişik. Güncelleştirmeleri kapamak için kullanabileceğiniz yöntemlerden ilki “Hizmetler” programını kullanılarak inşa ediliyor.

İlk evvel arama bölümüne “hizmetler” ya da “services” yazıp karşılaştığınız programlamayı açmanız gerekmektedir. Bu program sizin fonda gayret gösteren servisleri muayene etmenizi sağlıyor. Yani buradan Windows Update’i dönem dışı bırakabilirsiniz.

Güncelleştirmeleri kapamak için tek başka yol ise yapılandırma ayarlarından inşa ediliyor.

Bu teknikte ilk evvel arama adına çalıştır yazıp ya da Windows R tuşlarına basıp “Çalıştır” açmanız gerekmektedir. Açıldıktan ardından “gpedit.msc” yazıp tamam demeniz gerekli.

Karşınıza çıkan ekranda şu stepleri izlemeniz gerekmektedir “Bilgisayar Yapılandırması-Yönetim Şablonları – Windows Bileşenleri – Windows Update – Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır”. Bu adımlardan ardından karşılaştığınız ekranda ki vaziyeti “Etkin” yapmanız gerekmektedir.

Daha ardından “Karşıdan yükleme ve kurma için uyar” sekmesini seçip “Tamam” tuşuna basmalısınız. Bu işlemleri tamamladıktan ardından şu stepleri izleyin “Windows I – Güncelleştirme ve Güvenlik – Güncelleştirmeleri Denetle”. Son olarak kaydedip bilgisayarınızı yine başlatmanız gerekmektedir.

Bu yöntemlerden istediğinizi kullanarak Windows 10 güncelleştirmelerinizi kapatabilirsiniz.

windows 10 otomatik güncelleme kapatma,
windows 10 güncelleme yardımcısı kapatma,
otomatik güncelleme kapatma windows 10,
windows 10 driver güncelleme kapatma,
windows 10 güncelleme kapatma regedit,

Windows 10 Güncelleme Kapatma YAPILAN YORUMLAR

Önceki yazıyı okuyun:
windows 10 - Windows 10 Ekran Yansıtma Tuşu
Windows 10 Ekran Yansıtma Tuşu

Windows 10 Ekran Yansıtma Tuşu yapmak için aşağıdaki adımları tekrar uygulamanız gereklidir. Ekran yansıtma tuşu sizi bir çok yükten kurtaracaktır....

Kapat